Sinan Ateş davası sonrası MHP’li Yönter’den Ayşe Ateş’e tehdit

Ankara’da suikast sonucu öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş davasının beşinci gününde mahkeme ara kararını açıkladı.

10 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

22 tutuklu sanığın yargılandığı davada mahkeme, Zekeriya Asarkaya, Hakan Saraç, Aytaç Ataç, Caner Günay, Umut Ersoy, Alper Atay, Mehmet Yüce, Erdem Karadeniz, Osman Bayraktar ve Ufuk Köktürk’ün tutuklulukta geçirdikleri süreyi değerlendirerek yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirleriyle tahliyelerine karar verdi.

Sanıklardan Eray Özyağcı, Vedat Balkaya, Suat Kurt, Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Aşkın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Mustafa Uzunlar, Emre Yüksel, Mustafa Emsar Aykal, Çağlar Zorlu ve Serdar Öktem’in tahliye talepleri, üzerlerine atılı suçların niteliği ve mevcut delil durumu göz önüne alınarak reddedildi ve tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Mahkeme, Cumhuriyet Savcısı’nın esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için duruşmayı 19 Temmuz’a erteledi.

YÖNTER’DEN ‘HESAPLAŞACAĞIZ’ PAYLAŞIMI

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in cinayetle ilgili “talimatı veren kişilerden” diyerek işaret ettiği MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, ara kararın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Yönter, paylaşımda “Vallahi hesaplaşacağız, billahi helalleşmeyeceğiz…” ifadelerine yer verdi.

Yönter’in paylaşımı sonrası MHP İstanbul İl Başkanı Engin Akyüz dahil birçok isim Yönter’e destek açıklamaları yaptı.

AYŞE ATEŞ NE DEDİ?

Ayşe Ateş, duruşmanın dördüncü oturumunda verdiği beyanda, “Son sözlerimi söyleyeceğim bunlar yapacaklarından geri kalamayacaklar bildiklerim benimle birlikte mezara gitmesin. Sinan tehditler başladığında bana ‘İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın beni öldürmek için talimat verdi” dedi. Buradaki bazı şahıslar gözaltına defalarca alındılar bırakılınca delil kararttılar. Asıl failler dışarıda. Dışarıda olmasa devlet bana koruma verir miydi? Bu mahkemeden ne sonuç çıkar bilmiyorum ama bu söylediklerim zapta geçsin. Burası muz cumhuriyeti değil. Bu ifadelerimin dosyaya eklenmesini istiyorum. Eksik ifadelerin dosyaya eklenip iddianamenin yeniden yazıl asını istiyorum. Bu ülkede adalet istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x