Şimdi dava açma sırası X’te! Elon Musk avukatlara tam yetki verdi

AB 587 olarak bilinen yasa, sosyal medya şirketlerinin nefret söylemi, aşırıcılık, yanlış bilgilendirme ve diğer sorunlarla nasıl başa çıktıkları ve şirket içi denetleme süreçleriyle ilgili ayrıntılar hakkında bilgi yayınlamasını gerektiriyor.

X’in avukatları yasanın anayasaya aykırı olduğunu ve sansüre yol açacağını savunuyor. Şirket, dava dilekçesinde bunun “X Corp. gibi şirketlere anayasal olarak korunan ifadeleri kaldırmaları, şeytanlaştırmaları veya önceliklerini kaybetmeleri yönünde baskı yapma amacı ve muhtemel etkisine sahip olduğunu” yazdı. “AB 587’nin asıl amacı, sosyal medya platformlarına, Devlet tarafından sorunlu olarak görülen, anayasal olarak korunan belirli içeriği ‘ortadan kaldırmaları’ için baskı yapmaktır.”

Şimdi dava açma sırası X’te! Elon Musk avukatlara tam yetki verdi

X yasaya karşı muhalefetinde yalnız değil. Tedbir bazı aktivistler tarafından desteklense de, bazı endüstri grupları AB 587’ye itiraz etti. Meta, Google, TikTok ve diğer teknoloji şirketlerini temsil eden bir ticaret grubu olan Netchoice, geçen yıl AB 587’nin kötü aktörlerin şirketlerden kaçmasına yardımcı olacağını savundu. güvenlik önlemlerini artırıyor ve kurallarını uygulamalarını zorlaştırıyor.

Aynı zamanda AB 587’nin destekçileri büyük platformların şeffaflığının arttırılmasının gerekli olduğunu söyledi. AB 587’yi yazan Meclis Üyesi Jesse Gabriel, X’in davasına yanıt olarak, “@X’in saklayacak bir şeyi yoksa, o zaman bu yasa tasarısına itirazları olmamalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x